Wspieraj nas

Pomaraczowy banner

Odwiedziny online

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 
mod_vvisit_counterDzisiaj2
mod_vvisit_counterWczoraj3
mod_vvisit_counterTydzień29
mod_vvisit_counterMiesiąc191
mod_vvisit_counterRazem51084

Twój IP: 3.237.16.210


PIERWSZY W.U.DZ. ZA NAMI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Jankowska   
wtorek, 26 kwietnia 2016 00:00

logo stow

Popularyzacja wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, ratownictwa i ochrony ludności, propagowanie tematyki bezpieczeństwa w sieci i ruchu drogowym, wyrabianie u uczniów prawidłowych nawyków oraz zasad działania ratowniczego, to tylko kilka celów, które przyświecały organizatorom  I Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych z Powiatu Wągrowieckiego: WIEM- UMIEM- DZIAŁAM ?W.U.DZ?.

Na zaproszenie Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół I LO odpowiedziało 9 szkół z terenu powiatu i odwiedziło naszą szkołę 15 kwietnia br. Uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w konkursie, który składał się z trzech części: testu sprawdzającego wiedzę z zakresu przedmiotu Edukacja dla Bezpieczeństwa, gry internetowej Questcity oraz wykonania pracy plastycznej na temat bezpieczeństwa w sieci. Wszyscy uczestnicy mieli również możliwość bezpośredniego kontaktu ze służbami mundurowymi i ratownikami medycznymi.

W przygotowanych przez Zespół Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu (patrona honorowego konkursu), Komendę Powiatową PSP oraz Komendę Powiatową Policji specjalnie na konkurs salach lekcyjnych można było nie tylko poznać specjalistyczny sprzęt, prawidłowo wykonać RKO - również z użyciem defibrylatora, ale także przymierzyć kamizelkę kuloodporną, czy też ugasić prawdziwy pożar w stroju strażaka. Współorganizatorzy z ramienia I LO: dyrektor Maciej Patelski i p. Monika Jankowska zadbali również o poczęstunek i atrakcyjne nagrody dla zwycięzców, które trafiły do drużyny z ZSP z Gołańczy - I miejsce, Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec - II miejsce oraz do Gimnazjum Skoki - III miejsce.

W konkursie plastycznym jury (kapitan Marek Piekutowski - KPPSP, starszy sierżant Dominik Zieliński - KP Policji, pan Hubert Binarsch - Zespół Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu, pan Maciej Tomczak- prezes SAiP I LO) doceniło również pracę Weroniki Mikołajczak z Gimnazjum Morakowo. Nagrody w imieniu drugiego patrona honorowego - Starosty Wągrowieckiego wręczył wicestarosta pan Michał Piechocki.

Niespełna trzy godziny konkursu finansowanego przez Powiat Wągrowiecki minęły bardzo szybko. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom za zaangażowanie i mamy nadzieję, że dzięki konkursowi choć odrobinę poprawi się nasze bezpieczeństwo.